Domů » Literární tvorba

Literární tvorba

Kromě úvah, esejí, článků a básní se snažím psát i díla beletristického charakteru, například kratší (několik stránek) i delší (několik set stránek) povídky a příběhy. V roce 2017 jsem se odhodlal vydat – vlastním nákladem – svou první knihu, přičemž šlo v podstatě o sbírku básní s názvem „Pohanskou krajinou“.

Video s informací o vydání:

O necelé tři roky později, v září roku 2020, jsem vydal další knihu, tentokrát sbírku mysteriózních povídek, nazvanou „Pod korunami borovic a jiné povídky“. Vyšla ve dvou provedeních – s tvrdšími deskami a papírem o vyšší gramáži a s měkkými deskami a papírem o nižší gramáži. Sbírka obsahuje několik povídek a dvě básně. Celkem má 296 stránek (ve formátu A5). Další informace je možné získat kliknutím na tento odkaz.

Zde je k přečtení anotace ke sbírce a video ke zhlédnutí:

Vydejte se v tajemných povídkách do míst s mlhavou atmosférou, kde se odehrávají záhadné události a kde občas zazní i třeskot zbraní dávných bojovníků. Husté lesy a nad krajinou se tyčící kopce. Mráz, led a vůně chladu. Skály, na něž nedopadá sluneční svit, a nejasná moc prostupující tichými krajinami, které proud řeky času omílá jen velmi jemně a nepatrně. To vše a ještě více skrývají povídky utkané z tajuplných nití poletujících nočním vzduchem bez povšimnutí a pozornosti většiny lidí.

Anotace ke sbírce „Pod korunami borovic a jiné povídky“

Volně je k dispozici v elektronické podobě povídka „Propast„, která je také obsažena ve sbírce zmíněné výše:

Ruthar ze Svatoboru, podzim 2020