Domů » Rozjímání » GO – Proč je Hitler tak populární a proč potřebujeme nové vzory

GO – Proč je Hitler tak populární a proč potřebujeme nové vzory

Já, Zlatý lev, se s vámi chci podělit o něco důležitého. Tak prosím, prosím, vydržte chvilku a přečtěte si tohle (a čtěte celý článek, než ho začnete komentovat).

Nejprve ze všeho, mě nechte ujasnit, že, pokud jste germánský chlap s vysokým množstvím testosteronu, bude jednodušší se s tímto uvažováním ztotožňovat. Nebo jakýkoli chlap, když na to přijde. Ženy neporozumí a mnoho lidí neporozumí. Jen vás žádám, abyste četli s otevřenou myslí a respektovali skutečnost, že se právě teď otvírám.

Celý život jsem poslouchal z jedné strany příběh, který stvořil moderní svět. Nic nebylo tak důležité pro budoucnost jako výsledek první a druhé světové války. Když jdeme do školy, od útlého věku neustále slyšíme o samotné definici čistého zla. Pořád to samé, stejná vina a stejná ostuda. Když jsme nemluvili o druhé světové válce a národních socialistech v Německu, slyšeli jsme o spoustě britských, belgických a francouzských přestupcích v Africe. Hrdost na to být Švédem, Němcem, Angličanem a podobně je považována za špatnou a média vykreslují vzory jako afroamerické zločince (které mladí napodobuji, protože je pro ně přirozené vzhlížet ke starším), zatímco bílí jsou vykreslováni jako obrostlí mechem, staří a nudní. Udržte si v mysli, že tohle je naše perspektiva. Snažím se vyprávět náš příběh.

Zpátky k Hitlerovi. Když vyrůstáte, dříve nebo později, si uvědomíte, že svět a jeho historie není černá a bílá a že existují vždy dvě strany každého konfliktu. Jako Švéd, Seveřan, germánský chlap jsem instinktivně vždy fandil Němcům, proč ne. Švédsko a Německo k sobě vždy měly blízko, Švédsko a Rusko byly vždy nepřátelé.

Každopádně vám bylo od útlého dětství řečeno, že Hitler byl nejhorší člověk v historii a nic nebylo tak zakázaného a špatného jako projevit nějaký druh sympatií pro něj nebo pro Němce během obou válek (od První jsou Němci považováni za nepřítele v novém moderním světě).

Přirozeně, pro 16letého kluka je zakázané velmi atraktivní. A vyjádření nesouhlasu v prostředí souhlasu je také atraktivní. Poprvé, kdy jsem zvedl pravici k nebi a zasalutoval, to nebylo kvůli sympatiím s Hitlerem, o němž jsem tehdy věděl málo (kromě toho, co nás ve škole „učili“). Udělal jsem to jako akt vzdoru. A nebyl jsem v tomto ohledu sám. Většina švédských kluků, které jsem za ta léta potkal, v nějakém období salutovala. Dělali jsme to dokonce v posilovnách, kde jsem trénoval, jako formu pozdravu. Zajímavé na tom je, že to nedělali jen Švédové, ale také přistěhovalci. Bylo to někdy v souladu s naším přesvědčením, že Adolf Hitler byl konečným vůdcem? Ne, jak jsem řekl, je to pouze znamení vzdoru nebo kmenové znamení. Bílí kluci chtějí být také cool.

A ne všichni kluci jsou přitahováni americkým rapperem, jehož práce spočívá v tom říkat světu, že byste se měli chovat k ženě jako k prostituce.

V prostředí, kde média zobrazují určitý druh vzoru a kde jsou ve skutečném životě nejnebezpečnější chlapi vždy přistěhovalci, budete hledat vzory a hrdiny, kde se dá, a kdo je lepší než ten, o kom se neustále mluví?

Síla a nebezpečí jsou atraktivní (obzvláště když jste mladí a plni testosteronu). A kdo je mocnější a nebezpečnější než Hitler? Většina kluků zná alespoň jednu věc. Že Hitler byl pro svůj vlastní národ (nebo pro bílé) a že byl mocný.

Pokud je gesto, jako je pozdrav pravé paže, zakázáno tak moc, jako je, stane se nevyhnutelně mocným znamením. Nakonec, jakým lepším způsobem, než zdvihnutím paže do výšky, říct: „Kašlu na tebe, pojď a bojuj se mnou, jestli si troufáš. Já nejsem další měkkota. Nevzdám se“? Jelikož je každá forma bílé hrdosti zakázána, můžete rovněž jít nejrebelštější a nejzakázanější cestou.

Nyní můžete pochopit, proč Hitler a salutování jeho osobě je tak atraktivní. Je to o vzdoru. Když vyrostete a uvědomíte si, že jsou zde dvě strany příběhu a že Hitler nebyl démon z příběhových knížek, rozčílíte se. A v tomto rozhořčení se rodí úcta k Hitlerovi. Toto rozčílení je pro některé tak silné, že nepostoupí do dalšího stádia, kdy uvidí pravdu a historii jasnýma očima. Stádia jsou taková:

1) Hitler je démon, který je jediným ztělesněním zla.

2) Všechno, co jste kdy slyšeli o Hitlerovi jsou lži. Byl to dobrý člověk, který se postavil za lepší společnost a neudělal nic špatného.

3) Hitler nebyl ani anděl, ani démon. Nebyl ani dobrý, ani špatný. Nedopustil se všech zločinů, ze kterých byl obviněn. Nicméně, nebyl ani osvobozen od viny, během těch let byly brutální zločiny spáchány v Německu, stejně jako u jiných národů, které se války účastnily.

Nejsem národní socialista z různých důvodů (zejména proto, že jsem silným zastáncem demokracie a demokratických ideálů založených na starověkých helénských a severských tradicích) a nejsem ani bílý supremacista. Jsem tedy odpůrcem totalitní společnosti.

Nicméně, mé pohrdání vždy pálí nejvíce ty, kteří ani jednou nezpochybnili poválečný historický příběh. Fyzicky mě odpuzují dvě věci. Hloupost a slabost. A také zbabělost a nepoctivost (které jsou propojeny s výše uvedenými).

Co si více lidí musí uvědomit, je, že čím nebezpečnější a zakázanější je Hitler, tím atraktivnějším se stává. Čím méně bílých vzorů bude k dispozici, tím vyšší je šance, že Hitler je jediný, koho najdete. Čím více zakážete bílou hrdost a čím více bílé viny budete cpát do hlav bílých kluků, tím pravděpodobněji budou časem rozhořčení a eventuálně násilní.

Navíc, jak moc si můžete myslet, že Hitler je cool a alfa, uvědomte si, že minulost je minulostí, a že právě proto, že jste si uvědomili, že mnoho věcí, které jste slyšeli o událostech z těch let, jsou lži, neznamená, že všechno jsou lži. Dívejte se jasným zrakem z obou perspektiv a dělejte, co jsem udělal já a překonejte oba klamné přístupy k historii.

Nejsem „pro“ Hitlera. Dle mé vize byste se neměli uchylovat k politikům a estetice té doby bratrovražedných válek, abyste se cítili mocní a sebejistí jako správní bílí chlápci. Neměli byste se uchylovat k jednomu extrémů (národnímu socialismu) kvůli rozhořčení z jiného současného extrému (kolonizace Evropy).

Musíme si uvědomit, že figurky na desce jsou umístěny a hra je již v pohybu. Musíme se prezentovat jako atraktivnější než degenerovaná, antiintelektuální, antiženská, antibělošská populární kultura vycházející z USA (např. výše zmínění gangsta-rappeři).

V každém evropském národě je tolik hrdinů a alfa jedinců, kteří mohou sloužit jako inspirace, nehleď slepě na poslední století.

A až příště pozdvihnete pravou paži k nebesům, udělejte to jako projev úcty k Římské říši, nikoli k jednomu účastníkovi v evropské bratrské válce.

Neporazitelná Evropa

Zdroj: https://thegoldenone.se/2015/04/20/why-hitler-is-so-popular-and-why-we-need-new-role-models/

Poznámka překladatele: Jedná se o volný překlad článku Marcuse Follina. Na mém webu v budoucnu naleznete také další zajímavé články tohoto autora, jehož můžete sledovat na YouTube kanále pod názvem „The Golden One“, případně navštívit jeho stránky.
Několik překladů se též chystám vytvořit k videím dostupným přímo na jeho kanále.

Přeložil Ruthar ze Svatoboru