Album „Kult chladné noci“ vychází v září roku 2018. Obsahuje celkem deset skladeb (sedm s vokály, tři bez vokálů), jejichž souhrnná délka je 51 minut a 39 sekund. Album navazuje na předchozí alba. Texty jsou opět inspirovány především pohanstvím, bájemi a mýty (zejména skladba Bájesloví*) a také historií (skladba Ženy vznešené). Text skladby „Píseň odcházejícího“ je v podstatě zhudebněný básnický projev jednoho z umírajících hrdinů mé připravované knihy. Více než dvanáctiminutová skladba „Návštěva podsvětí“ má zase meditačně-hypnotizační charakter, což je patrné z délky skladby, její prohlubující se tendence i ze samotného textu.
Texty jednotlivých skladeb lze nalézt ZDE.
Album je možné poslechnout si na YouTube (a to i v instrumentální verzi – ZDE).
Stáhnout si jej můžete ZDE.
*Skladba Bájesloví propojuje mýty, báje a pověsti různých evropských národů. Nachází v nich slavné a ušlechtilé činy a zaměřuje se na jejich význam a přínos. Především je však staví do světla celku a vytváří mezi nimi spojitost, souznění a bratrství.
„Svatobor“ je sólový hudební projekt pohybující se na rozmezí několika různých žánrů. Účelem hudby, v níž se objevují zejména metalové, folkové a ambientní prvky, je vytvoření atmosférického celku, který má svým působením nabídnout prostor představivosti.
Z holistického hlediska je pro Svatobor naprosto klíčový důraz na fantazii a na vnímání atmosféry, neboť jak duchem jednotlivých skladeb, tak duchem celých alb jsou představy a obrazy ze srdce Evropy, které se otiskly v čase i přírodě samotné a nikdy zcela nevymizely.
Série videí s názvem „Střípky“ přináší – jak už název napovídá – fragmenty různých zajímavostí (často odkazujících na pohanství, historii, filosofii a podobně). Najít ji můžete na YouTube kanálu „SVATOBOR“. Kliknout můžete též na seznam videí níže, který tyto jednotlivé střípky obsahuje:
V srpnu roku 2016 vychází album „Vrána a Oběšenec“, které navazuje na předchozí alba. Na albu se nachází více vokálů než na předchozích albech (pět z devíti skladeb). Album se nese především v duchu metalu a ambientu. Podstatná je především celková baladická atmosféra.
Nemírova studnice (Projekt NS) je plná esejí, úvah, básní a hudby. Prameny jejích vod vyvěrají z pohanství, historie a přírody samotné. Stránky "Nemírova studnice" slouží k prezentaci článků, esejí a úvah, dále pak hudby a poezie. Srdce Nemírovy studnice je naplněno vztahem k evropské identitě, pohanství, rase, tvořivosti a síle. Název stránek je odvozen od staroslovanského jména "Nemír". Uvedené jméno v sobě sice nese negaci míru (narozdíl od jmen jako Miroslav, Slavomír a podobně), avšak zachovává si odstup od jmen, jejichž význam náleží opačné polaritě (Bořivoj, Ratibor, Vojtěch). Duch jména Nemír je charakteristický svým odstupem a chladem.