Domů » Svatobor

Svatobor

Starobylé bájesloví I (nové klasické album)

Nové album inspirované evropským bájeslovím je nyní k poslechu na YouTube. Album obsahuje celkem sedm skladeb, jejichž souhrnná délka je 1:05:23.

Pět skladeb je inspirováno starořeckými mýty, jedna keltským mýtem a jedna germánským.

Ruthar, květen 2021

Nové album

Kult Chladné Noci (2018) – nové album

     Album „Kult chladné noci“ vychází v září roku 2018. Obsahuje celkem deset skladeb (sedm s vokály, tři bez vokálů), jejichž souhrnná délka je 51 minut a 39 sekund. Album navazuje na předchozí alba. Texty jsou opět inspirovány především pohanstvím, bájemi a mýty (zejména skladba Bájesloví*) a také historií (skladba Ženy vznešené). Text skladby „Píseň odcházejícího“ je v podstatě zhudebněný básnický projev jednoho z umírajících hrdinů mé připravované knihy. Více než dvanáctiminutová skladba „Návštěva podsvětí“ má zase meditačně-hypnotizační charakter, což je patrné z délky skladby, její prohlubující se tendence i ze samotného textu.

Texty jednotlivých skladeb lze nalézt ZDE
Album je možné poslechnout si na YouTube (a to i v instrumentální verzi – ZDE).
Stáhnout si jej můžete ZDE.

 

*Skladba Bájesloví propojuje mýty, báje a pověsti různých evropských národů. Nachází v nich slavné a ušlechtilé činy a zaměřuje se na jejich význam a přínos. Především je však staví do světla celku a vytváří mezi nimi spojitost, souznění a bratrství. 

Svatobor – Hudební projekt

O Svatoboru

Svatobor“ je sólový hudební projekt pohybující se na rozmezí několika různých žánrů. Účelem hudby, v níž se objevují zejména metalové, folkové a ambientní prvky, je vytvoření atmosférického celku, který má svým působením nabídnout prostor představivosti.MLHA - ROZSAH

Z holistického hlediska je pro Svatobor naprosto klíčový důraz na fantazii a na vnímání atmosféry, neboť jak duchem jednotlivých skladeb, tak duchem celých alb jsou představy a obrazy ze srdce Evropy, které se otiskly v čase i přírodě samotné a nikdy zcela nevymizely.

Číst dále

Fysis Zimy (Videoklip)

!!! Nové album – Osud Temného !!!

Více ZDE a ZDE.

!!! Střípky !!!

Série videí s názvem „Střípky“ přináší – jak už název napovídá – fragmenty různých zajímavostí (často odkazujících na pohanství, historii, filosofii a podobně). Najít ji můžete na YouTube kanálu „SVATOBOR“. Kliknout můžete též na seznam videí níže, který tyto jednotlivé střípky obsahuje:

Svatobor – Vrána a Oběšenec (2016)

1. Za Wotana! ……………………………….. 5:54
2. Oběť Vlkům ……………………………….. 7:25
3. Pouť Zimou ………………………………. 4:28
4. Vrána a Oběšenec …………………… 3:43
5. Popel …………………………………………… 3:26
6. Éós ……………………………………………….. 3:55
7. Okem Mrtvého ………………………… 9:32
8. Velesův Háj ………………………………. 5:16
9. Hrdinova Smrt ……………………….. 4:09

!!! Nové album! Vrána a Oběšenec !!!

V srpnu roku 2016 vychází album „Vrána a Oběšenec“, které navazuje na předchozí alba. Na albu se nachází více vokálů než na předchozích albech (pět z devíti skladeb). Album se nese především v duchu metalu a ambientu. Podstatná je především celková baladická atmosféra.

Odkaz ke stažení:

https://uloz.to/!UwZHPStCz/svatobor-vrana-a-obesenec-2016-rar
https://uloz.to/!1tp2QirZv/svatobor-vrana-a-obesenec-2016-instrumentalni-rar (instrumentální verze)

Číst dále

Svatobor – Éós (foto z české krajiny)