Domů » Rozjímání » Svatobor – Hudební projekt

Svatobor – Hudební projekt

O Svatoboru

Svatobor“ je sólový hudební projekt pohybující se na rozmezí několika různých žánrů. Účelem hudby, v níž se objevují zejména metalové, folkové a ambientní prvky, je vytvoření atmosférického celku, který má svým působením nabídnout prostor představivosti.MLHA - ROZSAH

Z holistického hlediska je pro Svatobor naprosto klíčový důraz na fantazii a na vnímání atmosféry, neboť jak duchem jednotlivých skladeb, tak duchem celých alb jsou představy a obrazy ze srdce Evropy, které se otiskly v čase i přírodě samotné a nikdy zcela nevymizely.

Z historie

V červnu roku 2014 vychází zcela instrumentální album „Mirihwidu“ obsahující šest stop. Pro album je charakteristické řazení skladeb. Střídají se skladby energického a melancholického rázu.

Mirihwidu

V srpnu roku 2015 se objevuje album „Morana“. Na rozdíl od předcházejícího alba se zde objevují vokály, což se týká především skladeb Morana a Markomania. Taktéž toto album nabízí skladby melancholickofolkové povahy (Balada o vznešeném věku, Chlad věčnosti), navíc se zde nachází skladby temného a hypnotického charakteru (Rún, Zásvětí), jimiž se druhá část alba posouvá kamsi do Neurčita a Temnoty. Album obsahuje devět stop.

Morana

V listopadu téhož roku vychází čtyřstopé album „Mlha„, v jehož žilách protéká čistě pochmurná krev hořkosladké chuti. Krev kolující v prostoru mezi světy, v němž je vše rozmazané a nejisté.

Svatobor - Mlha

V srpnu roku 2016 vychází album „Vrána a Oběšenec„, které navazuje na předchozí alba. Na albu se nachází více vokálů než na předchozích albech (pět z devíti skladeb). Album se nese především v duchu metalu a ambientu. Podstatná je především celková baladická atmosféra.

Vrána a Oběšenec (Cover)

 

Závěrem roku 2016 ještě vychází album „Osud Temného“, jež obsahuje čtyři instrumentální skladby. Duch toho projektu se vztahuje k hérakleitovskému archetypu a je jeho oslavou, stejně tak jako vzdává úctu všem, kteří kráčí vlastní stezkou a mají moc odhalit to, co ostatním zůstává skryto.

SVATOBOR - OSUD TEMNÉHO

Alba je možné stáhnout kliknutím SEM.

 

Na jaře roku 2017 vychází album „Narya“. Tři z celkových devíti skladeb jsou instrumentální. Poetické texty vyžadují od posluchače obrazotvornost a bádavou mysl, aby jejich obsah skutečně promlouval. Hudebně se album vyvíjí, avšak zároveň navazuje na alba. 

Svatobor - Narya (2017)

 

nemirova_studnice_pro_svetly_podklad