Domů » Nezařazené

Nezařazené

Má nová kniha!

V tomto čase vychází má nová kniha „Pod korunami borovic a jiné povídky„. Obsahuje sedm povídek, dvě básně a má 296 stránek a je ve formátu A5.

Sbírka mysteriózních povídek „Pod korunami borovic a jiné povídky

Sbírka povídek je žánrově jednotná, ale ve své podstatě nejednotvárná. Povídky spojuje podobná atmosféra, avšak každá povídka je jiná a jedinečná. Celá kniha se nese v poněkud mysteriózním a atmosférickém duchu, nicméně kromě toho obsahuje také prvky dobrodružné, akční, snové či romantické. Některé povídky mají více či méně silnou vazbu na historii a takřka všechny se váží ke krajině a jejímu duchu, k tajuplným a nádherným místům naší země.

Kniha je k dostání ve dvou podobách: s pevnou vazbou a tvrdými deskami a s měkkými deskami s brožovanou vazbou.

Je možno ji objednat zde:
(pevná vazba): https://www.stahuj-knihy.cz/stahujknihy/eshop/0/3/5/1483-Ruthar-ze-Svatoboru-Pod-korunami-borovic-a-jine-povidky

(měkká vazba): https://www.stahuj-knihy.cz/stahujknihy/eshop/0/3/5/1484-Ruthar-ze-Svatoboru-Pod-korunami-borovic-a-jine-povidky

Sbírka obsahuje také již dříve uveřejněnou – volně dostupnou – povídku „Propast“ (viz. zde: http://www.nemirovastudnice.cz/842-2/)

Video k vydání knihy

Všem čtenářům a zájemcům o mé literární dílo bych tímto rád poděkoval za jejich přízeň a případné pořízení mé knihy!

Ruthar ze Svatoboru, 17. září 2020

Vize budoucích časů

Jak si představujeme budoucnost? Jak si budoucnost představovali naši dávní předkové? Je možné, že se jistá rovina představ o budoucnosti u dnešních lidí liší od těch, jež měli lidé v raném středověku, starověku či pravěku?

My – dnešní lidé – jsme lidé, kteří jsou svědky neustále probíhajícího technologického vývoje v jeho (zatím) nejjasnější záři. Není to zase tak dávno, co mobilní telefony připomínaly svou váhou i svými rozměry menší cihly. Dalo se z nich zavolat a napsat SMS. Brzy se však jejich tvary stávaly elegantnějšími, záhy jim zbarevněl displej a brzy dostaly do své výbavy první fotoaparáty. Jen pár let na to se z nich staly tzv. chytré telefony obohacené o širokou škálu funkcí, díky čemuž pronikly do každodenního života většiny lidí naší civilizace.

Číst dále