Domů » Nezařazené

Nezařazené

Sleva 30 % na Audiolibrix !!

Na Audiolibrix je nyní audiokniha HVOZD se slevou 30 % (tak jako ostatní audioknihy nakladatelství Čti mi!). Sleva trvá do 21. března!

Na bílé louce (2024)

Nová skladba „Na bílé louce“ z chystaného stejnojmenného alba
Na bílé louce“ je nyní k poslechu zde:

Ruthar, únor 2024

Nový podcast!

#NemirovaStudnice

Dal jsem se do tvorby vlastního podcastu. Pojmenoval jsem ho podle svých webových stránek, tedy Nemírova studnice. První díl jsem věnoval určité rovině nevědomí, druhý berserkům.

Přeji vám příjemný poslech!

Ruthar ze Svatoboru, leden 2024

Audiokniha Hvozd je venku!

Pod nakladatelstvím Čti mi! vyšla sbírka mých mysteriózních a hororových povídek s názvem HVOZD. Podpořit všechny její tvůrce můžete její koupí kliknutím na tento odkaz.

Anotace:
Co se skrývá v nitru prastarého hvozdu? Jak mocný je šepot neobyčejné propasti? Uniká snad krajina zalitá mlhou zraku poutníka, nebo mu naopak dovede odhalit to, co jindy vidět není? Co čeká rytíře v podezřelé krčmě, kam se uchýlí před mrazivým nečasem? Sbírka mysteriózních povídek HVOZD obsahuje celkem šest různorodých příběhů. Některé dávají vyniknout tajemné atmosféře, jiné do záhadných událostí vplétají hrdinské souboje, nad některými visí roztodivný oblak připomínající hutné a vtíravé snění, jemuž se takřka nelze ubránit, jelikož má blíže ke skutečnosti než ke snu.

Přeji Vám příjemný poslech a ať se Vám audiokniha HVOZD líbí!

Ruthar ze Svatoboru, leden 2024

Recenze: Last Train Home

Již před vydáním této hry pojednávající o pouti československých legionářů Ruskem jsem si usmyslel, že k ní sepíšu několik řádků. Odkud však začít?

Poslední vlak domů.

Předně musím uvést, že mě potěšilo už pouhé téma hry, které, jak se zdá, je ve společnosti i v naší či světové novodobé kultuře značně opomíjeno, byť je významově zcela nezanedbatelné. Navíc jde o strategii, které mám rád, byť jsem v posledních letech prakticky snad žádné nové ani nehrál. Nemohu tudíž odhadnout, co je u těchto typů her již zavedeným všeobecným standardem a kde byli čeští tvůrci naopak zcela inovativní.

Číst dále

Last Train Home – Poslední vlak domů

Před časem mě oslovily trailery k právě vydané české hře o československých legionářích v Rusku, která se jmenuje „Last Train Home„. Téma a zpracování mě natolik nadchly, že jsem se rozhodl složit orchestrálně laděnou skladbu inspirovanou touto událostí a herním pojetím. Výsledek si můžete poslechnout na YouTube:

Děkuji Vám za poslech a přeji, ať se Vám skladba líbí (v tom případě ji, prosím, dál sdílejte, napomůžete tím propagaci mé hudby)!

Ruthar, 30. listopad, 2023

#LastTrainHome

Nové české fantasy!

V příbězích této knihy nenarazíte na mocné draky, mágy metající ohnivé projektily, ba ani na rytíře v plátových zbrojích. Hrdinové bájí kráčí pozoruhodným světem, kde o vývoji událostí nerozhoduje pouze meč, ale spíše vůle, jež mu předchází. Avšak ostří je ostří a magie má mnoho podob

!!! NOVÁ ČESKÁ FANTASY KNIHA !!!

Kniha Báje a pověsti zachycené zřením aneb Okřídlené putování I přináší čtyři příběhy z nového fantasy světa, který nemá svůj předobraz ve vrcholném středověku, nýbrž v dobách starších. Příběhy mají – i díky artistní formě textu – blízko k mýtům a bájím či klasickým eposům.

Ke každému příběhu kniha obsahuje rovněž mapu, v níž se děj odehrává. Na své si přijdou jak fanoušci epicky stylizovaných příběhů, tak fanoušci poezie, válečnických i romantických žánrů (viz. přiložené video).

Kniha vyšla v nakladatelství „Nová Forma„.
Má 230 stran (včetně čtyř barevných ilustrací)
a zakoupit ji můžete Z D E.

OBÁLKA KNIHY

Věřím, že kniha nabídne čtenářům trochu jiný typ literatury,
než na který jsou možná zvyklí, a že se jim bude líbit.
Děkuji!

Ruthar ze Svatoboru, 22. listopadu, 2023

Nová kniha „Šarlatový čas“

Nová básnická sbírka „Šarlatový čas“ obsahuje přes šest desítek básní, jejichž verše pějí tu o přírodě, tu o duši, tu radostně, tu smutně.
Někdy zpívají, jindy šeptají, občas křičí.
V řádcích i mezi nimi dlí cosi z dávných mýtů a bájí, z příběhu světa i duše, něco mysteriózního, ba až mystického.

Chcete-li podpořit mou tvorbu, pomůžete mi jejím zakoupením zde.

Dvě básně ze sbírky velmi zdařile načetl Arminius na svém YouTube kanálu. Můžete si je poslechnout zde:

Ruthar ze Svatoboru, září 2023

To the Stars from a Dream (nové album)

Za hvězdami ze sna (2023)

Ruthar ze Svatoboru, 4. září 2023

Audiopovídka „Dívka z kopců“

Před časem jsem sám načetl svou povídku „Dívka z kopců“ z knihy „Pod korunami borovic a jiné povídky„. Poslechnout si ji můžete volně na YouTube: